Dosta je više
Ja Ivana Momčilović rođena Nešović javno izjavljujem da se serem u ovakvu vlast, u sve političke stranke, političare i njihove dupelisce u sva ministarstva i ministre i da su svi oni do jednog lopovi i prevaranti i da je ova država propala ne zbog naroda, već zbog vladara. Neko će reći narod je birao, jeste, ali koga god da je narod izabrao isto bi nam bilo, jer svi su oni povezani kao creva i samo im je ime drugačije.
Lično i persenalno kažem da su upropastili sve što devedesetih nisu upropastili. Sve su to ista govna i onda i danas, tako da “demokratija” u kojoj živimo nije ni D od onoga što treba da bude. Samo nam je država u međuvremenu jedno 65 puta promenila ime, sve ostalo je isto.
Psujem i pljujem, ljuta sam i imam pravo na to. Ne bavim se politikom i nikada nisam. Ne pripadam nijednoj partiji, ne pripadam nijednom predsedniku stranke, direktoru, šefu ili nekom njihovom potrčku, ne pripadam kao radnik ni jednom preduzeću, sindikatu, ne pripadam ni jednoj nevladinoj organizaciji, novinarskoj redakciji, nisam ni u jednoj sekti i baš niko ne može da mi zabrani da kažem ono što hoću, kad hoću i na koji način hoću.
Pripadnik sam jadnog, bednog, očajnog, iskorišćenog, tužnog, prognanog, izmučenog, izrabljenog, ismejanog, ma ne znam šta sve nisu od nas napravili gore navedeni, SRPSKOG NARODA.
Hoće da se stidim što živim u Srbiji, hoće na mene, vas, da svale krivicu za svoje greške. Da budem postiđena i očajna, da nemam izlaz, da ne vidim nadu.
E pa neće moći smrdljivi govnari. Neće moći, svega mi. Dok bude ovakvih kao ja, kao mnogi koji pišu, govore, misle svojom glavom, neće moći. Vi ste veliki i jaki, organizovani, imate vlast, pare, mi to nemamo, ali imamo snagu. Neslućenu snagu. Da nećete i sada da nas bijete kada izađemo na ulice? Da nas zatvarate i sudite nam što želimo da vas ne gledamo više, ako ništa drugo?
Nemam pojma ko bi mogao da zauzme vaše mesto, jer sve ste ogadili, crvljive su te vaše fotelje. Pustili ste duboko korenje. Raširili se kao epidemija, prikriveni virusi, koji čekaju da nam kao, donesu nešto novo. Hoće li se ikada pojaviti neko ko će sve to moći da raspetlja, a da ostane ne zaražen?
Dosta je više !!!
- Share this:
Random Posts
-
Леле, леле, леле, леле! Па због чега се ти нервираш? Зар мислиш да их заболе и једна једина стидна длачица за све слободне речи које свуда редом мисле, пишу и говоре људи отвореног ума?
Ветрењаче су то Чаролијо, штеди снагу за ношење копља.
Кад следећи пут кренеш на изборе да “паметно изабереш”, и ти, и ја, и сви ми, треба да станемо на прагу своје куће и схватимо да су све то иста говна само у другачијем целофану. Кад их одмоташ, смрде. А проблем гована се решава усраним моткама. Само је проблем што та говна нема ко да замени, јер и сва друга говна смрде.
Овој дакле усраној држави фале неки нови људи који нису узгајани на гнојиву.
-
#7 written by Charolija 2 years ago
Uki iznervirala sam se što ovo što sam ja napisala, ne mogu svi koji žele da napišu, jer su ucenjeni. To me je jako pogodilo. “Slušaj, ako hoćeš da zadržiš svoje radno mesto, moraćeš da prestaneš da pišeš.” S tim što ta osoba ništa slično ovome nikada nije ni napisala. Ni približno.
Uvukli su se u sve sfere ljudskih života…umešali su se u sve, pa čak i u naše blogove. Jedino mesto koje je preostalo ljudima poput nas da iskažu svoje mišljenje i stavove. To je bre gore od komunizma.
-
-
#16 written by Rober 2 years ago
- Vec neko vreme citam Tvoj blog. Svidja mi se … Naisao sam na njega “negde sa strane” … Eto, do sada nisam imao potrebu da nesto komentarisem ili napisem. Sad imam. Apsolutno se slazem sa Tvojim recima koje si napisala za ove idiote. Stojim iza svake Tvoje reci. Osecamo i mislimo isto … Ja nemam svoj blog. Za sada. Bojim se. Znam kakav sam. Kad mi pukne film, pricam svasta. A vec sam bio par puta “opomenut” u javnosti. .. Inace sam ne-glasac, jer sam za totalnu promenu, istinu i pravdu. Utopija. Ne, nisam za Evropu i za Uniju. Oni mi isto “smrde”. Samo drugi miris … Pa eto, samo toliko, da znas da “nas” ima jos
… – Pozdrav iz Zrenjanina …
-
Ne kažem da ne treba pokušati izmeniti što se izmeniti može, ali mislim da narod i snagu za promene gubi, jer…kada god dodju novi na vlast, oni nanovo kradu. Pa, pošto su se već prethodni nakrali, onda ovi novi smišljaju nove poreze, dažbine i ostala sr….. tako da, možda nam na kraju ispadne bolje da ništa ne diramo, da još više ne pokvarimo
-
Draga magic lady, hvala ti!
U ovim si redovima pokazala koliko si snažna, odlučna, realna i nadasve hrabra!
A zahvaljujem ti se jer si javno došla u klub nas koji nikada nećemo pristati na jeftine scenarije politike apsurda! Ovakvim se stvarima, ko god da sumnja da mu kažem, stvari menjaju nabolje!
U najmanju ruku, znamo da nismo sami, da nas ima i da mnogo možemo.Potpisujem svako tvoje hrabro slovo.
Dragana Đermanović
-
#21 written by Charolija 2 years ago
Kokice nema gore od najgoreg, nema više šta ni da ukradu, nemamo više šta da izgubimo, sve smo izgubili, ostalo je samo časno i pošteno da kažemo šta mislimo i da se borimo na neke nove načine.
Ne smemo se povući i reći “bolje da ćutimo, doćiće gori”, gore od ovoga je samo fašizam, a to nećemo dozvoliti.
-
#23 written by Charolija 2 years ago
-
#26 written by lost 2 years ago
Od juče razmišljam da li, pored toga što tugujemo, treba i da se stidimo zbog ubistva Francuza u Beogradu. Šta smo propustili, čime smo doprineli da se takav užas dešava na našim ulicama? Nije to ni samo stid, već je i poraz jer su se povampirile sile mraka za koje smo mislili da smo ih pobedili.
Napisala sam šta mislim o tome na mom blogu. Jedino rešenje je da se od vrha do dna imenuju i kazne političari koji su naredili, platili, podržali, ohrabrili ili makar sasvim neprimetno dali klimoglav za nasilje.
U suprotnom, nasilje će se ponoviti. -
Pozdrav sa Baste Balkana, i nasi citaoci imaju priliku da dodju do vaseg teksta. Iskreno i strastveno, nema sta.
Strast je inace jaka osobina kod naseg naroda, pa moze da nam donese lose posledice kao sto je ovo tuzno i besmisleno dogadjanje nasilja, a opet pak moze da nas baci u velike duhovne i ljudske visine stvaralastva.
Na zalost, slazem se sa vecinom napisanog, sve je to posledica niskih strasti koje kod nas u drustvu caruju decenijama.
-
Eh…
“ZAR SE PROTIV ZLA MORA UPOTRIJEBITI ZLO? I KO ĆE TO DRUGO ZLO ISKORIJENITI?” (M.Selimović, “Tvrđava”)
Ili ako su nekome miliji pjesnici: “Na barikadama su uvek najbrži, a nikad i najpametniji…” (Đ. Balašević)
A sad i malo mojih mudrosti
: moraš da budeš govno ako želiš da se bakćeš sa govnima. Pošten svijet u to kolo ne ulazi, ili se makar dugo ne zadržava. To je tako, i ostaće još dugo, dugo vremena. Ali to ne znači da treba da ćutimo, pa čak i ako nam je većina suprotstavljena. Ili, naročito ako nam je većina suprotstavljena. -
-
- Comment Feed for this Post
Didn't find any related posts :(
About Charolija (501 posts)
Ne umem ništa da napišem o sebi. U stvari ceo ovaj blog sam ja, pa koga ne mrzi neka ponešto i pročita.








Draga Ivana
Ne treba da se stidis jer nisi bila u lancu odlucivanja, nisi finansirala vodje navijaca i nisi imala prilike da promenis tok istorije. Ja odgovorno tvrdim da je ovaj narod ok ali se to zbog nekompetencije drzavnog vrha jednostavno ne vidi.
Ne govorim o nekom posebnom drzavnom vrhu, govorim generalno – evo pogledaj oko sebe, retko ko od normalnih prilazi strankama…znaci nisu ni u igri, right? Uvek tako bilo. Kapu nam kroje tamo neki…
Ne znam da li ce se pojaviti neko. Mozda cemo se pre mi odjaviti od tog programa i prestati da se sekiramo oko koncepcije …tog vasara.